Titeless

11. července 2008 v 15:50 | Míša |  - Jednorázovky -
Ahoj,
tak jsem konečně dostála svému slibu. Po dlouhé době přidávám jednorázovku, ale je krátká, hodně krátká. Připadá mi trochu nedokončená, ale nechtěla jsem z toho udělat nějaký děs... No, ono to možná už ani není potřeba... Však uvidíte...
BTW: najdete ji v celém článku, pak vám třeba nebude zatěžko napsat komentář...
BTW2: jedinou jmenovanou postavou je Seamus, protože mě nikdo jiný nenapadl, jinak si dosaďte, koho jen chcete...
-@-@-@-

Podíváš se na něj. Usměje se. V tu chvíli si uvědomíš, jak strašně moc ho miluješ. Oplatíš mu úsměv a přiblížíš k němu své rty. Políbíte se.
Nenápadně projdeš společenskou místností do své ložnice. Není to ani hodina, co jste se rozloučili, a tobě se už stýská. Stále máš před očima jeho tvář. Oči, které se na tebe tak láskyplně dívají. Rty, které tě tak rády líbají. Vlasy, které tě přímo vybízí k pohlazení. Nic podobného jsi ještě nikdy nezažila. Nejraději bys s ním trávila každou volnou minutu, sekundu, setinu.
,,Tak tohle je láska,"pomyslíš si.
Vždy ti říkali, jak je skvělé milovat a být milována. Nevěřila jsi, že by tě něco takového mohlo někdy potkat. Teď už víš. Věříš. Miluješ. Všechny tvé myšlenky směřují k němu. Už nyní se nemůžeš dočkat, až ho znovu obejmeš. Ta ochranitelská náruč ti toho tolik dává… Cítíš se bezpečně. Tak, jako ještě s nikým. Tak, jako nikdy. S nepatrným úsměvem na tváři usínáš.
Brzy ráno tě vzbudí podivný ruch.
,,Co se děje?"
Jsi ještě ospalá a nevíš, co se jenom mohlo stát. Sejdeš dolů po schodech. Od malého stolku u okna se na tebe všichni otočí. Nechápeš to. Najednou se tě někdo dotkne. S trhnutím se otočíš.
,,Ahoj. Tak tady jsi, hledala jsem tě všude. Asi bys měla něco vědět." Promluví na tebe nejlepší kamarádka.
,,Co je? Stalo se něco? Nechápu - "
,,Seamus," přeruší tě. ,,Víš, v noci ho převezli ke svatému Mungovi. Selhávají mu životně důležité orgány. Chce tě vidět, naposled. Je mi to tak líto!" Obejme tě.
Zůstaneš jen tak stát. Stále ti nedochází význam těch slov. Jen tak stojíš a vyjeveně koukáš. Nejsi schopna slova. Poté se rozběhneš. Kam? To sama nevíš. Utíkáš. Ani nevíš jak, ocitneš se v nemocnici. Nějakým nevysvětlitelným způsobem se objevíš v jeho pokoji. Otočí se na tebe a láskyplně se usměje.
,,Ahoj, už jsem ani nedoufal, že přijdeš." Snaží se být silný. Kvůli tobě. Víš to. On to ví. Není cesty zpět.
S pláčem mu vpadneš do náruče. Vzlykáš stále hlasitěji a hlasitěji. Hladí tě po vlasech a snaží se tě povzbudit. Přitom by to mělo být naopak. Ty nejsi ta, co umírá. Odtáhneš se od něj. Nemusíte mluvit, jen se na sebe díváte. Chytneš ho za ruku. Pokoušíš se neplakat. Chceš být silná. Kvůli němu.
Už několik hodin jen tak sedíte. Nemůžeš se s tím smířit.
,,Proč on? Proč se to muselo stát zrovna nám?" Hlavou ti víří tisíce otázek, na které neznáš odpověď. Ráda bys. Nedokážeš pochopit, proč. Zvedneš hlavu a podíváš se na něj.
Usnul. Nejspíš poprvé za celý den. Tvá přítomnost mu dodala pocit bezpečí. Čekáš, až se vzbudí. Vzbudí se ale ještě? Doufáš, že ano. Chceš mu toho tolik říct. Slova, která nebyla vyřčena. Pohladíš ho po vlasech. Máš pocit, že už to nevydržíš. Nezvládneš se jen tak dívat, jak umírá. A nic neudělat. Je ti nanic. Z celého světa, z celého života a z bytí samotného. V ten okamžik otevře oči. Víš, že se blíží konec. Cítíš to. Vy oba to cítíte.
Usměješ se na něj a naposled mu řekneš své ,,Miluji tě."
Nemá už moc sil, jenom tě pohladí po ruce. Víš, co to znamená. Cítíš, jak tě opouští. Usmíváš se, aby si jako poslední věc, co kdy viděl, pamatoval tvůj úsměv. Ulehčuješ mu tak odchod. Děláš to pro něj. A on si toho váží.
Chabě se pousměje a zavře oči. Je konec. Zemřel. A ty s ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kettys kettys | 10. srpna 2009 v 12:06 | Reagovat

waw, u toho konce jsem už fakt nemohla :´) moc hezky píšeš jakdyby s citem a to mi pomáhá vžít se do toho. Smutné ale krásné :)

2 Míša Míša | 23. září 2009 v 19:23 | Reagovat

jé... tak to děkuju, moc mě to těší... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama